آموزش پرداخت الکترونیکی مالیات

با توجه به پیشرفتهایی که در دهه گذشته در زمینه ی اینترنت و همچنین انجام غیر حضوری کارها در ایران رخ داده است مبحث مالیات کشور نیز از این قافله جا نمانده است و چند سالی است که مودیان مالیاتی برای ارائه اظهارنامه مالیاتی خود و همچنین پرداخت مالیات خود به صورت حضوری به سازمان امور مالیاتی کشور مراجعه نمایند. با استفاده از اینترنت و همچنین پرتال رسمی سازمان امور مالیاتی دیگر مودیان لازم نیست از منزل و یا محل کار خود خارج شوند و می توانند با دسترسی به اینترنت وارد این پرتال شده و تمامی مراحل مربوط به ثبت نام و تشکیل پرونده مالیاتی ،  ارائه اظهارنامه مالیاتی شامل مالیات ارزش افزوده ، مالیات عملکرد ، مالیات حقوق و.. ، پرداخت مالیات ، ارائه صورت معاملات فصلی و بسیاری از امور مالیاتی خود را از این طریق انجام دهند همچنین مودیان مالیاتی می توانند با استفاده از همین سامانه نسبت به پرداخت الکترونیکی مالیات خود اقدام نمایند که در ادامه به توضیح پیرامون آن خواهیم پرداخت.

آگاهی از اینچنین خدمات الکترونیکی که در زمینه های مختلف مخصوصا امور مالیاتی صورت گرفته است در کنار آموزش درست استفاده از آنها می تواند روند بسیاری از کارها را تسریع نموده و رسیدن به نتیجه نهایی را در آن زمینه ها آسان تر نماید. یکی از بخش هایی که در سه ماهه اول هر سال بسیار پر کاربرد می باشد سامانه پرداخت الکترونیکی مالیات می باشد. تمامی مودیان مالیاتی می توانند با مراجعه به سامانه پرداخت الکترونیکی مالیات به آدرس www.Tax.gov.ir نسبت به پرداخت الکترونیکی مالیات مربوط به خود اقدام نمایند.

در صورتی که تمامی مودیان از سامانه پرداخت الکترونیکی مالیات استفاده نمایند روند تشکیل پرونده مالیاتی ، ارائه اظهارنامه مالیاتی ، بررسی مدارک و مستندات و تعیین مالیات کسب و کار ها با سرعت بالاتری پیش خواهد رفت و مودیان می توانند در زمان یکماهه ی در نظر گرفته شده به خوبی نسبت به جمع آوری مدارک مورد نیاز خود در زمینه ی مالیات پرداخته و نسبت به ارائه آنها اقدام نمایند همچنین پس از مشخص شدن میزان مالیات خود می توانند با استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی مالیات نسبت به پرداخت الکترونیکی مالیات خود اقدام نمایند.

به جهت دانلود راهنمای تصویری پرداخت الکترونیکی مالیات کلیک کنید.

به این صفحه رای بدهید
به این صفحه رای بدهید
[Total: 2 Average: 3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *