چگونه دفاعیه مالیاتی خود را تنظیم کنیم

طریقه تنظیم دفاعیه مالیانی

امروزه مشکل بسیاری از مودیان مالیاتی عدم آشنایی آنان با طریقه ی تنظیم دفاعیه مالیاتی می باشد. در ادامه با مای مالیات همراه باشید تا به شما آموزش دهیم برای آنکه دفاعیه مالیاتی خود را تنظیم نمایید به چه طریقی عمل نمایید. همچنین در صورتی که تمایل دارید می توانید تنظیم دفاعیه مالیاتی خود را به تیم مای مالیات سپرده تا در کمترین زمان با توجه به مدارک و اسناد موجود دفاعیه مالیاتی شما تنظیم  و ارسال شود به همین منظور میتوانید با شماره های ۰۹۱۲۰۸۰۳۷۳۱ ویا ۰۹۳۵۳۹۷۸۴۹۳ تماس حاصل نمایید.

برای شروع مراحل تنظیم دفاعیه مالیاتی ابتدا با توجه به ماده ۲۳۷ قانون مالیات های مستقیم می بایست گزارش کامل رسدگی که مبنای صدرو برگ تشخیص است را از اداره امور مالیاتی مربوطه دریافت نمایید. توجه داشته باشید که اداره امور مالیاتی با توجه به قانون می بایست این اطلاعات را به صورت کامل و دقیق در اختیار شما قرار دهد.

سپس این شما هستید که می بایست گزارش دریافت شده را با دقت بررسی نمایید و آنرا با مفاد قانون مالیات های مستقیم ، آیین نامه های اجرایی که در این زمینه به ثبت رسیده اند ، بخش نامه های سازمان امور مالیاتی ، آرای ثبت شده شورای عالی مالیاتی و همچنین آرای ثبت شده دیوان عدالت اداری مقایسه نموده تا در صورتی که مغایرتی با هر یک از موارد اشاره شده وجود داشت آنرا استخراج و فهرست نمایید.

پس از تطبیق گزارش دریافتی با تمامی مواردی که در بالا به آنها اشاره شد می بایست لایحه دفاعیه خود را با اشاره به مغایرت هایی که در گزارش به آنها برخورد داشته اید تنظیم نمایید. همواره توجه داشته باشید که در متن لایحه دفاعیه خود به قوانین موجود اشاره نمایید و از طولانی نمودن متن لایحه به واسطه کاربرد بیش از حد کلمات بی مورد خودداری نمایید.

در اینجا باز هم اشاره میداریم در صورتی که به قوانین مربوط به مالیات تسلط کافی ندارید می توانید از تیم مای مالیات کمک گرفته و یک لایحه دفاعیه مناسب تنظیم نمایید.

در صورتی که به هیئت حل اختلاف مالیاتی مراجعه نمودید ولی یکی از نمایندگان ماده ۲۴۴ در آن زمان حضور نداشت می بایست دفاعیات خود را به صورت کتبی ثبت نمایید و رسید مربوطه را دریافت نمایید. همچنین می بایست عدم حضور نماینده مذکور را در صورت جلسه رسیدگی اعلام و با استناد به تبصره ۱ ماده ۲۴۴ به عدم رسمیت جلسه اشاره نموده و خواستار تجدید دعوت شوید. در صورتی که نماینده غایب در جلسه نماینده اتاق بازرگانی می باشد می بایست مراتب غیبت شخص را به همراه کپی صورت جلسه رسیدگی را به اتاق بازرگانی تهران اعلام نمایید.

به این صفحه رای بدهید
به این صفحه رای بدهید
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *