اختلاف بین درآمد دریافتی و اظهار شده توسط مودی و جریمه های آن

جریمه های مالیاتی

با توجه به ماده ۱۹۴ قانون مالیاتی در صورتی که بیش از ۱۵ درصد اختلاف مابین درآمد مشمول با مبلغی که در اظهارنامه مالیاتی خود اظهار داشته است شخص با توجه به موارد مشخص شده در قانون جریمه هایی برای وی در نظر گرفته میشود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود. پس با مای مالیات همراه باشید.

جریمه های غیر قابل بخشودگی ، محرومیت از ارائه هر گونه تسهیلات و یا بخشودگی های مالیاتی که در قانون به آنها اشاره شده است تا سه سال از جمله مواردی است که شخص در صورت محرز شدن تخلف مودی برای وی در نظر گرفته میشود.

در متن کامل ماده ۱۹۴ آمده است که:

آن دسته از مودیانی که اظهارنامه آنها طبق ماده ۱۵۸ قانون مالیات های مستقیم مورد بررسی قرار گرفته است در صورتی که درآمد مشمول مالیاتی مشخصه قطعی با رقم اظهار شده توسط وی بیش از ۱۵ درصد اختلاف داشته باشد علاوه بر تعلق گرفتن جرایم مربوط به این تخلف که قابل بخشودگی نیز نمیباشند تا سه سال پس از ابلاغ مالیات مشخصه قطعی به وی از دریافت هر گونه تسهیلات و بخشودگی های مالیاتی که در قانون مشخص شده است نیز محروم خواهد شد.

در صورتی که مایلید تا کار های مربوط به مالیات حقوق شرکت ، کارگاه ، موسسه شما توسط تیم حرفه ای مای مالیات انجام شود میتوانید با شماره های ۰۹۱۲۰۸۰۳۷۳۱ و یا ۰۹۳۵۳۹۷۸۴۹۳ تماس گرفته تا کار های مالیاتی شما در کمترین زمان ممکن انجام شود.

به این صفحه رای بدهید
به این صفحه رای بدهید
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *