دستمزد کارگران در سال ۹۷

دستمزد کارگران سال 85

پس از گذشت چندین نشست فی مابین نمایندگان قشر کارگر ، کارفرمایان و دولت به جهت تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۷ از اسفند پارسال تا به امروز ، در نهایت امروز هر سه بخش نمایندگان بر روی دستمزد کارگران در سال ۹۷ به توافق مشترکی دست یافتند تا پرونده حقوق و دستمزد سال ۹۷ نیز بسته شود.

در جلسه ای که صبح چهارشنبه برگزار شد قرار شد کارگرانی که پایه حقوق آنها ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان در سال ۹۶ بوده است به صورت درصدی به همراه رقم ثابت ماهیانه افزایش حقوق برای آنان لحاظ گردد به این ترتیب این افراد با افزایش ۱۱ درصدی پایه حقوق به همراه دستمزد مازاد ماهیانه ۸۴٫۶۲۴ تومان به صورت ثابت مواجه خواهند شد.

همچنین در ادامه جلسه امروز دستمزد کارگران در سال ۹۷ که پایه حقوق آنها درسال ۹۶،  ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان بوده است با ۱۹٫۵ درصد افزایش به یک میلیون و صد و یازده هزار و دویست و شصت و نه تومان خواهد رسید.

با توجه به نشست امروز حق سنوات برای کارگران دائمی و یا موقت که یک سال سابقه کار در واحد مربوطه را داشته باشند روزانه ۱۷۰۰ تومان در نظر گرفته شد.

در این جلسه تصمیم بر آن شد که حق مسکن کارگران ۴۰ هزار تومان ، حق بن کارگری ۱۱۰ هزار تومان و حق اولاد زیر ۱۸ سال ۱۱۱ هزار و ۱۲۶ تومن در نظر گرفته شود که در کل به مجموع دستمزد کارگران در سال ۹۷ افزوده خواهد شد.

به این صفحه رای بدهید
به این صفحه رای بدهید
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *