لایحه جدید معافیت مالیاتی بخش کشاورزی

معافیت مالیاتی بخش کشاورزی

کم و بیش همه ما می دانیم که محصولات کشاورزی فراوری نشده از پرداخت مالیات ارزش افزوده معاف می باشند در لایجه جدید معافیت مالیاتی بخش کشاورزی که به تازگی به تصویب رسیده است فراوری محصولات کشاورزی تعریفی جدید به خود گرفته اند و در واقع معافیت مالیاتی جدیدی در بخش کشاورزی اضافه شده است. با مای مالیات همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری به دست آورید.

در لایحه ی فوق آمده است که هرگونه پاک کردن ، پوست گیری ، خشک کردن ، انجماد بسته بندی و درجه بندی در قانون جدید فراوری محصول به حساب نخواهد آمد.

در ادامه ی این لایحه آمده است که علاوه بر بخش های پرورش دام و طیور زنده ، زنبور داری ، پرورش آبزیان و نوغان داری ، پیله ابریشم نیز به جمع کسب و کار های حوزه ی کشاورزی که معافیت مالیاتی شامل آنها میشوند ملحق شده است.

در لایحه جدید معافیت مالیاتی بخش کشاورزی جدید خوراک دام و طیور دارای معافیت مالیاتی بخش کشاورزی بوده در حالی که خوراک آبزیان همچنان مشمول مالیات خواهد بود. همچنین طبق روال گذشته معافیت مالیاتی کود ، بذر ، نهال و سم همچنان برقرار می باشد.

در لایحه جدید آب مصرفی کشاورزی نیز شامل معافیت مالیاتی خواهد شد تا از این طریق دولت بتواند قیمت کالای کشاورزی برای مصرف کننده نهایی کاهش داده و خرید آنرا به صرفه تر از گذشته نماید.

به این صفحه رای بدهید
به این صفحه رای بدهید
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *