مالیات چیست

مالیات چیست

مالیات یکی از راه های درامدی هر دولتی است ولی توجه به این نکته ضروری است که بسیاری از افراد نمیدانند که برای چه مالیات پرداخت میکنند و این پرداختی در چه زمینه هایی هزینه میشود. در ادامه با ما همراه باشید تا در زمینه ی ابعاد مختلف این موضوع بیشتر بدانید.

همانطور که گفته شد مالیات یکی از پایه های اصلی درآمد هر دولتی می باشد اما اگر مالیات به صورت عادلانه اخذ نشود و اشخاص و کسب و کار های مختلف این احساس را داشته باشند که مالیات در نظر گرفته شده برای آنان از میزان درآمد و سود کسب شده آنان بیشتر می باشد مطمئنا از پرداخت آن امتناع خواهند نمود.

مالیات چیست؟

مالیات به صورت کلی هزینه ای است اجباری که از سوی نهادی دولتی به صورت محلی ، منطقه ای و یا ملی به جهت تامین تمام یا بخشی از هزینه های مالی فعالیت های صورت گرفته توسط دولت تعیین و از اشخاص و کسب و کار های مختلف اخذ میشود. با توجه به تعریفی که در علم اقتصاد از مالیات می شود ، این پرداختی به هر شخص یا کسب و کاری که فعالیت اقتصادی دارد تعلق میگیرد. پرداخت مالیات یک امر اجتماعی اجباری می باشد و در صورتی که شخص یا کسب و کاری از پرداخت مالیات خود به هر نحو سر باز زند از سمت نهاد های مرتبط با حوزه مالیات جریمه میشود. در ایران مرجع رسمی جمع آوری مالیات سازمان امور مالیاتی می باشد.

نرخ مالیات چیست و چه کسی آن را تعیین می‌کند؟

به صورت عمومی نرخ مالیات به مبلغی گفته میشود که هر شخص یا کسب و کار ملزم به پرداخت آن میشود. این مبلغ هر ساله توسط دولت و با توجه به میزان درامد مشمولین مالیاتی تعیین میشود.

در صورتی که هر گونه سوال یا ابهامی در زمینه مالیات دارید و یا مایلید تا کار های مختلف مرتبط با مالیات خود را به تیم مای مالیات بسپارید به شما پیشنهاد میکنیم با شماره های “۰۹۱۲۰۸۰۳۷۳۱” “۰۹۳۵۳۹۷۸۴۹۳” “۰۹۳۶۹۸۹۹۹۴۲” تماس حاصل نموده تا کارشناسان ما شما را به بهترین نحو ممکن راهنمایی نمایند.

 

به این صفحه رای بدهید
به این صفحه رای بدهید
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *